Rallye Český Krumlov rozjel nejlépe Pech, Kresta je třetí

České Budějovice

Václav Pech s vozem Mini John Cooper S2000 zvládl nejlépe vstup do Rallye Český Krumlov, třetího závodu mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Lídr průběžného pořadí seriálu má po čtyřech rychlostních zkouškách v čele náskok 27 sekund na Romana Odložilíka. Třetí je při prvním letošním startu Roman Kresta, který jihočeskou soutěž již sedmkrát vyhrál.

Posádka Roman Kresta a Petr Gross projíždí rychlostní zkoušku nedaleko Besednice při Rallye Český Krumlov.

Pech vyhrál tři ze čtyř měřených testů, pouze na první erzetě byl nejrychlejší Jaromír Tarabus, který je v polovině pátečního programu čtvrtý. Náročnou a populární soutěž tradičně provází proměnlivé počasí. Na začátku se jelo na suchých tratích, ale poté začalo pršet. O výsledcích tak bude rozhodovat i správná volba pneumatik.

První etapa skončí po 23. hodině. O vítězi 41. ročníku se rozhodne v sobotu, kdy se pojede dalších sedm erzet.

Rallye Český Krumlov, třetí podnik MMČR v automobilových soutěžích - po čtyřech rychlostních zkouškách: