Ogier vyrazil za obhajobou prvenství v Portugalsku. Vyhrál diváckou erzetu

Lisabon

Překvapení na úvod se nekonalo. Sébastien Ogier zvládl nejlépe diváckou rychlostní zkoušku, kterou v Lisabonu odstartovala Portugalská rallye. Francouzský pilot Volkswagenu vyrazil za zopakováním triumfu, na přibližně tříkilometrovém testu byl o 1,3 sekundy rychlejší než týmový kolega Jari-Matti Latvala z Finska. Dokonalý hattrick německé automobilky završil Nor Andreas Mikkelsen, když zajel třetí nejlepší čas.

Martin Prokop

Nejlepší ze "zbytku světa" byl Belgičan Thierry Neuville v hyundaii, český pilot Martin Prokop za volantem fiesty byl na 15. místě o 7,3 sekundy pomalejší než vítěz.

Soutěž se naplno rozjede v pátek první etapou, kdy je na programu šest rychlostních zkoušek. V sobotu se pojede dalších šest a v neděli tři.

Portugalská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 1. rychlostní zkoušce: