Rubriky:

Americký fotbal

Michael Vick má plnou důvěru Eagles

22. dubna 2012 09:59

V posledních týdnech se spekulovalo o tom, že Eagles chtějí do svého týmu získat nového quarterbacka. Nejčastěji bylo v této souvislosti zmiňováno jméno bývalého quarterbacka univerzitního týmu Texas A&M Aggies – Ryana Tannehilla, který je po Andrewu Luckovi a Robertu Griffinovi III. považován za nejlepšího quarterbacka, jenž je letos na draftu k dispozici. Eagles s ním dokonce absolvovali soukromý trénink. Generální manažer Eagles – Howie Roseman – však během včerejšího pravidelného setkání s médií řekl, že Eagles vsadili vše na Vicka. „Máme velkou důvěru v Michaela Vicka. Díky způsobu, jakým pracuje, a odhodlání, jaké má, jsme vsadili na Michaela," řekl Roseman. „Michael je stále ještě mladý quarterback. Mně se zdá skvělý. Je zdravý a odhodlaný. Jsme velmi šťastní, že je naším franchise quarterbackem."

 

gettyimages.com

Michael Vick se stal hráčem Eagles poté, kdy byl kvůli tomu, že strávil 21 měsíců ve vězení za pořádání psích zápasů, propuštěn z Atlanty Falcons, kteří si jej vybrali do svého týmu jako jedničku draftu v roce 2001. Majitel Falcons – Arthur Blank – objevil mezitím nového franchise quarterbacka v Mattu Ryanovi.

Vick se stal starting quarterbackem Eagles v roce 2010 a tehdy prožil dosud nejlepší sezónu ve své desetileté kariéře. Jednatřicetiletý quarterback zkompletoval tehdy 62,6 % přihrávek pro 3.018 yardů, 21 touchdownů, 6 interceptions, naběhal 676 yardů a skóroval 9 běhových touchdownů. Za tyto výkony byl zvolen NFL Comeback Player of the Year a počtvrté v kariéře byl vybrán do Pro Bowlu.

Vick podepsal s Eagles před začátkem minulé sezóny šestiletý kontrakt na 100 milionů dolarů. V loňské sezóně odehrál kvůli zraněním 13 zápasů, během kterých zkompletoval    59,8 % přihrávek pro 3.303 yardů, 18 touchdownů, 14 interceptions, naběhal 589 yardů a skóroval jeden běhový touchdown. Eagles se umístili s bilancí 8-8 na druhém místě v divizi NFC East, ale navzdory předpokladům nepostoupili do playoff.

NFL.cz

Zrušit


Časová osa: Americký fotbal

Filtr článků - Americký fotbal