Rubriky:

Atletika

Živě

Bába je zpátky ve formě a kolegovi dluží panáka

2. července 2007 10:11 - TŘINEC

Tomáš Janků se poprvé v sezóně přenesl přes výšku 230 cm a ukazováčkem pravé ruky vyslal směrem k výškařskému kolegovi Jaroslavu Bábovi jasné gesto: „Teď je řada na tobě.“

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Díky tomu, že skočil ostřejší limit 230 cm, totiž otevřel cestu do Ósaky i bronzovému skokanovi z aténské olympiády, před ním je nyní snazší úkol. Stačí mu překonat laťku ve výšce 227 cm.

A ač se to dlouho nezdálo, po sobotní soutěži na mistrovství republiky je jasné, že Bába na tuto výšku má.

Po složité loňské operaci kotníku se dlouho trápil na 215 cm, pak se posunul na 220 cm, včera už skokan s osobním rekordem 237 cm přidal ke svému pooperačnímu maximu další čtyři centimetry. „Cítím, že forma jde pořád nahoru. Kotník je v pohodě, času na splnění limitu je ještě dost,“ pochvaloval si.

Na 227 cm v sobotu těsně neuspěl a pak už jen držel palce kamarádovi Janků.
„Strašně jsem Tomášovi fandil,“ přiznával třiadvacetiletý skokan. A úspěšně. Jenže jen s fanděním se úřadující vicemistr Evropy nespokojí.

„Máme spolu takovou sázku. Za to, že jsem mu takhle pomohl, mi dluží panáka skotské. A až ten limit skočí, tak to bude ještě víc. Ale samozřejmě po sezóně,“ usmíval se Janků.

sob, Právo

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.