Rubriky:

Atletika

Živě

Půlkařka Čeplaková dostala definitivně dvouletý trest za doping

27. března 2008 12:47 - LUBLAŇ

Halová světová rekordmanka v běhu na 800 metrů Jolanda Čeplaková dostala definitivně od národního atletického svazu dvouletý trest za doping. Suverénně nejpopulárnější slovinská sportovkyně měla při kontrole loni 18. června ve svém bydlišti v Monte Carlu pozitivní výsledek na EPO a trest jí vyprší v červenci 2009.

Nyní jednatřicetiletá Čeplaková od počátku svého případu popírala vinu, proto se její kauzou nejprve dlouho zabýval antidopingový výbor a poté i atletický svaz. Ten v noci na středu nicméně vynesl očekávaný verdikt.

Známá půlkařka Čeplaková prožila nejúspěšnější období v roce 2002, kdy ve světovém rekordu triumfovala na halovém mistrovství Evropy ve Vídni a v létě se v Mnichově stala kontinentální šampionkou i pod otevřeným nebem. Suspendací do roku 2009 přišla o možnost obhajovat na letošních olympijských hrách v Pekingu bronz z Atén.

ČTK

Časová osa: Atletika

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.