Čeští atleti budou definitivně na ME družstev 2009

LEIRIA

Čeští atleti budou v příští sezóně startovat v superlize mistrovství Evropy družstev. Evropská atletická asociace potvrdila víkendové výsledky posledního ročníku Evropského poháru, v jehož první lize v portugalské Leirii muži vyhráli a ženy skončily druhé. Premiérový ročník nové soutěže se bude konat v příštím roce 20. a 21. června právě v Portugalsku, místo bude teprve určeno.

Společná reprezentace si místo v nejvyšší soutěži ME týmů vybojovala díky výkonům jednotlivých atletů, dohromady oba celky získaly 1236 bodů a reprezentace se na jedenáctém místě vešla do elitní dvanáctky. V ní jsou také Rusko, Velká Británie, Polsko, Německo, Itálie, Španělsko, Francie, Ukrajina, Řecko, Švédsko a domácí Portugalsko.