Triatlonistka Van Vlerkenová dosáhla na Ironmanu nejlepší čas

ROTH

Na tradičním Ironmanu v německém Rothu dosáhla Nizozemka Yvonne van Vlerkenová nejlepšího času v historii dlouhého závodu triatlonistek. Do cíle v neděli doběhla po osmi hodinách, 45 minutách a 48 sekundách a dosavadní rekord legendární Američanky Pauly Newbyové zlepšila o více než pět minut.

Na devátém místě po 3,8 kilometru plavání, 180 km na kole a maratonu skončila plzeňská závodnice Eva Nováková v čase 9:38:35.

V kategorii mužů se z vítězství v 21. ročníku radoval Francouz Patrick Vernay (8:09:34) a získal prémii 15´000 eur. Čtyřnásobný vítěz z Rothu Australan Chris McCormack musel vzdát po 75 kilometrech cyklistické části.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.