Rubriky:

Atletika

Překážkář Liou Siang bude léčbu achillovky konzultovat v USA

22. října 2008 10:56 - PEKING

Čínský atlet Liou Siang se svěří do péče amerických specialistů, kteří by mu měli poradit s léčbou zraněné Achillovy šlachy. Olympijský vítěz z Atén v běhu na 110 metrů překážek, jenž v Pekingu odstoupil ještě před startem rozběhu, odcestuje podle informace listu Titan Sports v doprovodu čínských lékařů do USA příští týden.

Pětadvacetiletý Liou se sejde z odborníky z tří amerických nemocnic. Zastaví se i v Houstonu u lékařů, kteří dali po zranění dohromady čínskou hvězdu basketbalové ligy NBA Jao Minga. "Požádáme je o určení diagnózy a návrhy dalšího postupu léčby, ale definitivně se rozhodneme až po návratu domů," citovala atletova osobního trenéra Sun Chaj-pchinga agentura Reuters.

Po odstoupení jedné z největších domácích hvězd z olympijského rozběhu, které šokovalo milióny čínských fanoušků, se vyrojily spekulace o možnosti zářijové operace ve Spojených státech a až roční závodní pauzy. "Dokud ale operace nebude bezpodmínečně nutná, chceme se jí vyhnout," uvedl trenér.

S achillovkou měl mistr světa a bývalý světový rekordman Liou Siang problémy už zhruba rok před olympiádou. Dosud se léčil pomocí tradiční čínské medicíny a začal už i lehce trénovat, podle kouče se ale na dráhu vrátí nejdříve v červnu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika