Rubriky:

Atletika

VIDEO: Tyčkař šokoval fanoušky i sebe. Dopadl mimo připravené doskočiště

27. září 2010 15:21 - PRAHA

I mistr tesař se utne. A může být přitom olympijským vítězem z Pekingu. Skokan o tyči Steve Hooker se rozeběhl, odrazil, ale k laťce ve výšce 5,4 metrů se ani nepřiblížil. Ve vzduchu zatřepotal nohami a dopadl mimo měkké a připravené doskočiště. Naštěstí po nečekaném šoku za pár vteřin vstal. Nevydařený pokus se stal na Hrách v Newcastlu.

 

Matt Dunham, ČTK/AP

Přítomní diváci jen nevěřícně koukali a čekali. Nakonec měl Hooker velké štěstí a Australan odešel po svých poté, co nezvládl svůj skok na břehu řeky Tyne. „Podmínky nebyly nejjednodušší, to je důvod, proč jsem neskočil dovnitř,“ řekl otřesený atlet.

Hooker by si na svoji tyč měl vystavit patrně zbrojní pas. V roce 2009 prorazili s tréninkovým partnerem Paulem Burgessem balíkem tyčí strop na letišti v Sydney. Na tři čtvrtě hodiny tak vyřadili z provozu jeden z eskalátorů v letištní hale. "Byl to šok. Všechno se to stalo strašně rychle," řekl tehdy Hooker listu The Daily Telegraph.

"Byla tam cedule, Paul se otočil, aby mi o ní řekl, a v tom tyče vrazily do stropu. Myslel to dobře, ale nedopadlo to dobře," líčil horké chvilky tyčkař. Někdo z cestujících naštěstí pohotově zmáčkl vypínač a eskalátor zastavil, takže se žádná ze šesti tyčí v ceně téměř 20 000 korun nezlomila.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika