Atletika

Kunratická znovu lákala. Rekord vyrovnán, zvítězili Procházka a Sekyrová

13. listopadu 2011 20:28 - PRAHA

Nadšenci se znovu sešli na tradičním místě. Opět se při Velké Kunratické bojovalo o každou sekundu. Ve hře byl i rekord. Tedy jeho vyrovnání. A povedlo se! Karel Šerpán si připsal šedesátý start! A vyrovnal dalšího staršího pána - Jiřího Horáčka, který si ze ztráty výsadního postavení v historické tabulce účastníků tradičního listopadového běhu na jižním okraji Prahy nic nedělal.

Vít Šimánek, ČTK

"Když to vyjde, za rok jsem tu zase," sliboval Šerpán, který dovršil těžko uvěřitelnou šestou desítku startů. A byl středem pozornosti kamer ČT více než ti nejrychlejší.

Vyhrál orientační běžec Jan Procházka, 3100 metrů s tradičním brutálním výstupem na Hrádek a několika brody při 78. ročníku zvládl v čase 11:34,8 minuty. Na ženské trati posedmé v řadě zvítězila Ivana Sekyrová, 1330 metrů zaběhla za 4:46,4.

Druhý mezi muži byl Ondřej Fejfar se ztrátou přes 12 sekund, třetí místo obsadil Petr Pechek, který byl o další více než tři sekundy zpět.

Druhá žena v cíli Pavla Havlová zaostala za vítězkou zhruba o tři sekundy, třetí byla Kamila Gregorová. Na delší trati přes Hrádek byla nejrychlejší bývalá lyžařka Eva Skalníková (14:00,1).

Tradiční závod znovu přilákal stovky odvážlivců, odstartovalo 1954 účastníků, z toho 147 žen.