Memoriál Ludvíka Daňka vyhrál v Turnově Polák Malachowski

Turnov

Polák Piotr Malachowski porazil posledním hodem favorita Gerda Kantera a výkonem 65,98 metru vyhrál Memoriál Ludvíka Daňka, mezinárodní atletický mítink v Turnově. V hlavním závodu v hodu diskem skončil na třetím místě další polský reprezentant Robert Urbanek. Závody provázela zima a vytrvalý déšť, který řadu výkonů znehodnotil.

Vítěz Memoriálu Ludvíka Daňka v hodu diskem - Piotr Malachowski z Polska.

Olympijský šampión z Pekingu a vítěz turnovského závodu v roce 2009 Estonec Kanter vedl prvním hodem 65,23 metru a tento výkon už nedokázal zlepšit. Naopak Malachowski měl tři platné pokusy, z nichž nejdelší byl ten závěrečný. Na poslední chvíli se kvůli lehkému zranění odhlásil ze závodu zkušený jednačtyřicetiletý Litevec Virgilius Alekna.

"Na takové počasí to je dobrý výkon, jsem spokojený," prohlásil Malachowski, který vyhrál v Turnově i před dvěma lety. "Teď mě čeká závod Diamantové ligy v Eugene, tak uvidíme, co z toho bude," dodal mistr Evropy z Barcelony 2010 a stříbrný diskař her v Pekingu. Nejlepších Čechem byl čtvrtý Igor Gondor (57,81).

O nejlepší český výkon v běhu na 300 metrů se pokoušel mistr Evropy na čtyřstovce Pavel Maslák, ale jen o tři setiny neuspěl. Čas 32,34 byl o setinu lepší než jeho osobní rekord, ale Jiří Vojtík běžel v roce 2004 za 32,31 sekundy. "Je to dobrý výkon, i když se moc dobře necítím, ale snad mi ta forma vyletí na důležitých závodech," řekl Maslák.

Bronzová olympijská medailistka Zuzana Hejnová dala před překážkami přednost otestování rychlosti na hladké čtyřstovce a časem 52,18 si vytvořila osobní rekord pod otevřeným nebem. V hale ale už má čas 51,27. "Myslím, že se na tom hodně podepsalo počasí, na konci jsem docela vytuhla. Takže určitě tam sekunda ještě je. Z toho by pak mohl být dobrý čas na překážkách," zhodnotila se Hejnová.

Ze závodů se nakonec odhlásilo několik zvučných jmen. Do soutěže oštěpařů nezasáhl ani jeden člen skupiny Jana Železného, kvůli bolavému kolenu nevrhal koulí ani Ladislav Prášil, bronzový medailista z letošního halového ME v Göteborgu.