Rubriky:

Atletika

Na halovém MS bude startovat devět českých atletů

24. února 2014 15:22 - Praha

Na březnové halové mistrovství světa v Sopotech bylo nominováno devět českých atletů. Limity českého svazu i mezinárodní federace IAAF splnilo šest mužů a tři ženy. Hlavní hvězdou týmu je čtvrtkař Pavel Maslák, který během halové sezony vyrovnal český rekord na 400 metrů, zlepšil národní maximum na poloviční trati a zaběhl nejlepší evropský čas historie na 300 metrů.

 

Vít Šimánek, ČTK

Evropský šampion z haly i pod širým nebem bude usilovat o svou první světovou medaili. Tu už má další člen výpravy Jakub Holuša, který předloni na halovém šampionátu v Istanbulu získal stříbro na osmistovce. Tentokrát se představí na trati 1500 metrů, na které nedávno zaběhl český rekord.

Na minulém světovém šampionátu v hale startovalo 13 českých atletů včetně mužské štafety. Účast z Istanbulu si nezopakují výškař Jaroslav Bába, sprinterka Kateřina Čechová a překážkářka Lucie Škrobáková, kteří splnili jen limit IAAF stejně jako Iveta Mazáčová v běhu na 60 metrů. Tyčkař Michal Balner a Kristiina Mäki v závodu na 3000 metrů zase vyhověli jen kritériu českého svazu.

Halové MS v Sopotech se uskuteční 7. až 9. března.

Halové MS v Sopotech se uskuteční 7. až 9. března.
Nominace:
Muži:
Pavel Maslák (400 m)
Jakub Holuša (1500 m)
Martin Mazáč (60 m př.)
Jan Kudlička (tyč)
Ladislav Prášil
Tomáš Staněk (oba koule).
Ženy:
Denisa Rosolová (400 m)
Lenka Masná (800 m)
Jiřina Svobodová (tyč)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika