Rubriky:

Atletika

Ščerbová: Když jsem nervózní, daří se mi

20. července 2005 10:06

Poslední šanci dostat se na seniorské mistrovství světa bude mít tento týden dálkařka Denisa Ščerbová. Pokud na evropském šampionátu juniorů v Kaunasu skočí víc než 666 cm, má česká reprezentantka letenku do Helsinek jistou. V Litvě bude navíc plnit roli papírové favoritky.

Po mistrovství republiky jste se chystala na týdenní soustředění, kde jste byla?
Nakonec jsem zůstala tady v Ostravě, ale stejně jsem se pěkně nadřela. Běhala jsem kratší i delší úseky, pořádná makačka...

Po sérii závodů jste ale spíše plánovala odpočinek, ne?
Ani ne tak fyzický odpočinek, jako jsem spíš potřebovala vyčistit hlavu. Dala jsem si jen jeden den volna a pak už jsem zase začala běhat.

V čem byl problém, že se vám v poslední době tolik nedařilo? Na Odložilově memoriálu, ani na mistrovství republiky jste nepřekonala ani 640 cm, přitom rychlostně jste na tom byla výborně.
Asi jsem se trochu bála, že mě Martina Darmovzalová přeskočí. Teď, když se jí to podařilo, můžu útočit zezadu, což je výhoda. Na mítinku v Madridu v sobotu už jsem zase skočila daleko, i když to nebylo technicky v pořádku.

S čím byste se radši vracela z juniorského mistrovství Evropy v Kaunasu, se zlatou medailí nebo výkonem, který by vás vrátil do nominace na seniorský světový šampionát?
Nejradši bych samozřejmě oboje. Ale kdybych si musela vybrat, asi bych měla větší radost ze zlaté medaile, vždyť jsem ještě pořád mladá.

Podle tabulek budete v Kaunasu největší favoritkou, už cítíte nervozitu?
Právě že jsem zatím v klidu, ale doufám, že to přijde. Když jsem klidná, tak se pak většinou tolik nesnažím a moc daleko neskočím, ale když cítím nervozitu, daří se mi.

O víkendu vybojoval zlatou medaili na evropském šampionátu do 22 let ve výšce váš přítel Jaroslav Bába. Už vás hecoval, že byste ho měla napodobit?
Ne, zatím nic neproběhlo, ale určitě mi ještě do odletu popřeje štěstí a podpoří mě.

Oba jste v minulosti spolupracovali se slovenským senzibilem. Obrátila jste se na něj i nyní?
Ne, musím si věřit sama.

Limit pro juniorský šampionát máte splněný nejen v dálce, ale i ve sprintech na 100 a 200 metrů. Představíte se i v nich?
Nakonec jsme se s trenérem rozhodli, že ne. Do Kaunasu odlétám až ve středu, chci se hlavně kvalitně představit v dálce. Akorát kdyby holky postoupily do finále štafety, možná bych běžela tam.

Už jste někdy v Litvě byla?
Nebyla. Dokonce ani v žádné jiné postsovětské zemi, takže to bude pro mě premiéra.

Michal Osoba, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika