Rubriky:

Atletika

Po Gayově dopingu přišla štafeta USA o stříbro z OH v Londýně

13. května 2015 20:54 - Londýn
(Aktualizováno: 13. května 2015 21:27)

Celá sprinterská štafeta USA bude muset vrátit kvůli dopingovému případu Tysona Gaye stříbrné medaile z olympijských her v Londýně. Gay odevzdal svou medaili už vloni poté, co přijal roční trest a anulování výsledků zpětně od července 2012. Status americké štafety ve výsledkové listině ale zůstával až dosud nedořešený.

 

Profimedia.cz

Rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru dnes potvrdili zástupci amerického olympijského výboru. MOV je o diskvalifikaci mužské štafety na 4x100 metrů písemně informoval a vyzval je, aby shromáždili všechny medaile a vrátili je. Na druhé místo se v nové výsledkové listině posune původně třetí tým Trinidadu a Tobaga, bronz připadne čtvrté Francii.

Členy týmu USA, který v olympijském finále v Londýně skončil druhý za Jamajkou v národním rekordu 37,04 sekundy, byli Trell Kimmons, Justin Gatlin, Ryan Bailey, Jeffery Demps a Darvis Patton. Finálový závod s Gayem běželi Kimmons, Gatlin a Bailey. Podle mezinárodních pravidel může být kvůli dopingu jednoho závodníka diskvalifikován celý tým.

Gay měl v roce 2013 na národním šampionátu pozitivní test na steroidy. Za spolupráci s úřady dostal snížený roční trest a v současnosti už opět závodí.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika