Rubriky:

Atletika

Dopingovou aférou znechucený olympionik Farah v Birminghamu nevyběhne

7. června 2015 11:31 - Londýn

Dvojnásobný olympijský vítěz Mo Farah se odhlásil z dnešního mítinku Diamantové ligy v Birminghamu. Britský vytrvalec to oznámil den poté, co rozhořčeně reagoval na dopingová obvinění svého trenéra Alberta Salazara. Majitel zlatých medailí z OH v Londýně v závodech na 5000 a 10 000 metrů měl v Birminghamu startovat na patnáctistovce.

 

Don Ryan, ČTK/AP

Salazar podle informací BBC a americké neziskové společnosti ProPublica zaměřující se na investigativní žurnalistiku v minulosti radil svým svěřencům s užíváním dopingu. Renomovaný trenér obvinění, která byla zveřejněna ve středu, odmítl a Farah v sobotu prohlásil, že u něj navzdory těmto nařčením zůstane.

Aféra ale Faraha prý vyčerpala natolik, že se na závod necítí. „Nejsem schopný se na něj dostatečně soustředit. Po událostech posledních dní se cítím citově i fyzicky vyčerpaný," uvedl dnes v písemném prohlášení Farah, který nebyl obviněn z žádného provinění.

Salazar měl podávat steroidy

V rámci přípravy na světový šampionát v Pekingu se rozhodl odcestovat zpět do USA. „Omlouvám se lidem, kteří si koupili lístky, aby mě viděli závodit, a prosím je o pochopení v této době," dodal vytrvalec.

Salazar údajně v roce 2002 podával steroidy tehdy šestnáctiletému Galenu Ruppovi. Z používání steroidů a dalších neetických praktik obvinil šestapadesátiletého Američana jeho někdejší asistent Steve Magness a někteří jeho bývalí svěřenci. Žádný z členů jeho tréninkové skupiny Nike Oregon Project ale nikdy neměl pozitivní dopingový test.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika