Rubriky:

Atletika

Bolt se na Gatlina zatím necítí, ale na duel na MS se těší

12. června 2015 12:37 - New York

Světový rekordman Usain Bolt se zatím necítí být připraven na souboj s nejrychlejším mužem současnosti Justinem Gatlinem. Před startem na dvoustovce na mítinku Diamantové ligy v New Yorku ale jamajský sprinter prohlásil, že z kontroverzního amerického rivala ani nikoho jiného nemá strach a těší se, až se spolu utkají na mistrovství světa.

 

Eduardo Munoz, Reuters

"Bát se? Když tohle někdo řekne, tak se směju. Sportuju už léta a nikdy jsem nikomu neuhnul. Když to bylo důležité, vždycky jsem se ukázal a předvedl jsem, že jsem nejlepší," citovala agentura Reuters šestinásobného olympijského vítěze a osminásobného mistra světa. Bolt ale přiznal, že k vrcholné formě má nyní ještě daleko. "To je fakt. A nebudu se někam nutit, když jsem se nedávno vrátil (po zranění) a potřebuju čas dostat se tam, kde potřebuju být," uvedl.

Bolt po loňské sezóně ovlivněné svalovým zraněním ještě na žádné ze svých mistrovských tratí nezazářil. Stovku zaběhl nejlépe za 10,12, dvoustovku na Zlaté tretře v Ostravě za 20,13. Kontroverzní Gatlin, v minulosti dvakrát potrestaný za doping, vede v obou disciplínách tabulky s osobními rekordy 9,74 a 19,68 a prohlásil se za současnou světovou jedničku. Však už také 21 závodů za sebou neprohrál.

"Gatlin hodně mluví a řekl už spoustu věcí. Dokázal, že je rychlý a připravený. Takže na mistrovství světa by to mělo být vzrušující. Těším se na závody proti lidem, kteří hodně mluví..., protože když to pak člověk nepotvrdí, vypadá jako hlupák," řekl Bolt. "Když přijedu do Pekingu, budu připravený. Lidi se můžou na mistrovství světa těšit. Justin běhá dobře, Tyson (Gay) běhá dobře, Asafa (Powell) běhá dobře, Usain běhá dobře. Takže až přijedeme na mistrovství, bude to jako bomba," řekl Bolt.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika