Rubriky:

Atletika

Favoritem ankety Atlet roku je opět desetibojař Šebrle

18. listopadu 2005 14:05 - PRAHA

Desetibojař Roman Šebrle je znovu největším favoritem ankety Atlet roku a má možnost stát se králem české atletiky počtvrté za sebou. Slavnostní vyhlášení výsledků ankety se uskuteční v sobotu od 20 hodin v pražském hotelu Ambasador - Zlatá husa v přímém přenosu ČT1.

 

www.iaaf.org

Do elitní desítky v hlasování novinářů, funkcionářů a trenérů se v abecedním pořadí dostali výškař Jaroslav Bába, diskařka Věra Cechlová-Pospíšilová, chodkyně Barbora Dibelková, desetibojař Tomáš Dvořák, tyčkařka Pavla Hamáčková, překážkářka Zuzana Hejnová, výškařka Iva Straková, desetibojař Roman Šebrle, oštěpařka Barbora Špotáková a výškař Svatoslav Ton. Vyhlášen bude i nejlepší junior, objev a trenér roku.

Světový rekordman a olympijský vítěz v desetiboji Šebrle skončil druhý na mistrovství světa v Helsinkách a vyhrál vícebojařskou Grand Prix. Na umístění v elitní trojici aspirují bronzové medailistky ze šampionátu diskařka Cechlová-Pospíšilová a tyčkařka Hamáčková, v popředí může být i výškař Bába, který letos skočil absolutní český rekord 237 cm.

Večerem bude provázet dvojice bavičů Ivan Mládek a Milan Pitkin, svým vystoupením zpestří program zpěváci Monika Absolonová, Hana Zagorová, Peter Nagy, Miro Žbirka, Lucie Bílá, Noid a skupina Chinaski. Nejlepší atlety přivezou do hotelu dvě luxusní osmimetrové limuzíny a jednou z odměn pro jmenovanou desítku budou cihličky ze čtyřiadvacetikarátového zlata. První tři obdrží cihličku o hmotnosti jedné trojské unce (31,104 gramu), ostatní dostanou dvacet gramů zlata.

Největší počet titulů v anketě mají na kontě koulařka Helena Fibingerová a oštěpař Jan Železný, kteří zvítězili sedmkrát. Po šesti prvenstvích nasbírali Jarmila Kratochvílová, Ludvík Daněk a Imrich Bugár. Rekordmanem v počtu titulů v anketě Atlet roku samostatné České republiky je Železný se šesti úspěchy.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika