Rubriky:

Atletika

Otrava. Žaludeční trable. Adept na medaili z londýnského MS nepoběží

8. srpna 2017 10:58 - Londýn
(Aktualizováno: 8. srpna 2017 18:11)

Atlety bydlící v jednom z oficiálních hotelů během mistrovství světa v Londýně postihly žaludeční problémy. Organizační výbor šampionátu potvrdil, že jde o několik sportovců, počet neupřesnil. Česká výprava bydlí jinde a žádné zdravotní potíže nemá.

 

Phil Noble, Reuters

Na žaludeční problémy některých atletů ubytovaných v Tower Hotelu upozornil běžec z Botswany Isaac Makwala, jenž měl v plánu zaútočit na double na dvoustovce a čtvrtce. Lídr letošních světových tabulek na 200 metrů však v pondělí do rozběhů nenastoupil.

Posléze jen pár hodin před startem navíc odstoupil i z dnešního finále čtyřstovky, kde měl být hlavním vyzyvatelem jihoafrické hvězdy Waydea van Niekerka. "Podle lékařů IAAF se zdá, že trpím otravou jídlem, která postihla několik dalších atletů v našem hotelu," napsal na facebooku Makwala.

Organizační výbor potvrdil, že má o případech gastroenteritidy informace od několika výprav, například německé či kanadské. Čtyřhvězdičkový hotel u Tower Bridge má zhruba 900 lůžek, jeho vedení uvedlo, že nákaza vznikla jinde. "O otravě jídlem bych ale nemluvil," uvedl šéf Německého atletického svazu Clemens Prokop.

Chodecký maraton přišel také o Tallenta

Ale i jiné potíže přicházejí na atlety. Závod v chůzi na 50 kilometrů přišel o druhou hvězdu. Po slovenském obhájci zlata Mateji Tóthovi, jehož na nedělní start nepustily nesrovnalosti v biologickém pasu, se nepředstaví ani olympijský vítěz z roku 2012 Jared Tallent. Australský atlet má problémy se stehenním svalem.

Dvaatřicetiletý Tallent je přitom pravidelným sběratelem medailí na MS i olympiádách. Po triumfu na hrách v Londýně skončil loni v Riu druhý za Tóthem. Dnes ale nedělní start zrušil a nebude tak obhajovat pekingské stříbro.

"Nebylo to jednoduché rozhodnutí. Ale dobrou zprávou je, že mám možnost fandit své ženě Claire a podporovat ji tak, jak to ona mnohokrát udělala pro mě," řekl australský chodec. Jeho manželka nastoupí do závodu na 20 km necelé tři měsíce po porodu syna.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika