Basketbalistka Zohnová mění Žabiny za KP Brno

23. června 2020 11:06 - Brno

Bývalá basketbalová reprezentantka Kateřina Zohnová opouští po roce brněnské Žabiny a bude hrát za konkurenční Královo Pole. Klub o jejím příchodu informoval v tiskové zprávě.

 

Twitter@SLAMnewswire

"Hodně jsem přemýšlela, zda mám pokračovat v hráčské kariéře. Jsem moc ráda, že mi vedení KP Brno umožnilo skloubit basketbal a podnikání, kterému se chci více věnovat. Těším se na nové prostředí a lidi v týmu i okolo něj," uvedla po podpisu smlouvy 179 centimetrů vysoká křídelní hráčka.

Pětatřicetiletá odchovankyně Kraslic na Karlovarsku má za sebou bohatou kariéru. Už v mládežnických kategoriích získala dvě bronzové medaile na mistrovství Evropy, kromě Česka hrála nejvyšší soutěže v dalších pěti zemích. Reprezentovala na olympijských hrách 2012 v Londýně.

USK má smůlu, FIBA ukončila přerušenou Evropskou ligu basketbalistek

"Příchod tak kvalitní hráčky v tomto ekonomicky nejistém období bude velkým přínosem pro nás mladý tým. V osobě Katky jsme získali přirozeného lídra," uvedl generální manažer KP Brno Richard Foltýn.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.