Rubriky:

Odjinud

Manželé si ze svého sportování udělali živnost. Nezapomínají ale ani na pivo

8. prosince 2017 09:49

Zcela nový a jedinečný obchod otevírá jeden manželský pár v kanadském Ontariu. To je kraj, který asi známe jen v souvislosti s obřími kanadskými borůvkami. Teď ovšem láká pozornost i zajímavým konceptem prodeje. Manželé se rozhodli zkombinovat ve svém obchodě všechno, co mají rádi: pohyb, pivo, dobrou kávu. No, řekněte sami, neposadili byste se rádi po tréninku do takového příjemného prostředí a nedali si s parťáky dobré domácí pivo nebo hrnek pořádného kafe?

 

instagram BackRoads

Aaron a Emily Hendrikxovi ještě nemají ani třicet let, ale o své budoucnosti už mají poměrně jasno. Oba propadli vytrvalostnímu běhu a není nic, co by je od něj odloučilo. Ani zaměstnání. Ze svého běhání a pár dalších vášní si totiž udělali svoji práci. Nyní otevírají obchod křížený s prodejnou a zároveň tak trochu centrum pro komunitu běžců-požitkářů. Když k nim zaběhnete, můžete si dát unikátní praženou kávu BackRoads, kterou společně s místní pražírnou vyvinuli, ale třeba i osm pivních speciálů, cider, čaj nebo kombuchu.

Už samotná chuť piva činí sportovce šťastnými

S šálkem či půllitrem v ruce můžete přejít do propojené prodejny a u polic s běžeckou obuví vybírat nejnovější modely na příští sezónu. „Chtěli jsme se nějak odlišit, nabídnout kompletně jiný zážitek," prozradila Emily, absolventka University of Waterloo, kanadskému magazínu Running. Manželé chtějí i přes název svého podniku BackRoads Brews and Shoes nabízet mnohem více než jen běžecké boty. A stejně jako u kávy a piva, i v běžeckém segmentu chtějí nabízet speciálnější záležitosti od menších značek. Samozřejmostí je také e-shop, ale určitě nebude hlavním pilířem podnikání aktivní dvojice. Nákupem on-line byste se totiž ochudili, kromě piva a kávy, také o nabízenou analýzu došlapu nebo možnost vyzkoušet obuv ještě před nákupem v terénu.

 

One week today! #brewsandshoes #ldont #running #taproom #bar

Příspěvek sdílený BackRoads Brews and Shoes (@backroadslondon),Pro 2, 2017 v 8:31 PST

Značka BackRoads počítá také s pivním klubem a běžeckým týmem. Nebude to ale jen tak. Abyste se mohli stát členy pivního klubu, musíte se zúčastnit alespoň šesti společných čtvrtečních výběhů. K povinnostem členů běžeckého týmu patří pravidelné společné tréninky v úterý. Dvojice, která se vzala tento červen, má už na své zahradě zasázený chmel, z nějž se budou později vyrábět pivní speciály BackRoads. Na slavnostním prosincovém otevření obchodu nebude chybět společný ranní dvanáctikilometrový výběh, povýběhová káva a pětikilometrový závod odpoledne s regeneračním pivem, vyhlašováním vítězů a něčím dobrým k zakousnutí. Ještě pořád nelitujete, že u vás ve městě něco takového také už dávno není?

kü, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 červen 2020 červenec 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce