Čeští biatlonisté propadli ve štafetě

KONTIOLAHTI

Až předposlední místo zbylo v sobotní štafetě Světového poháru na 4x7,5 kilometru ve finském Kontiolahti na české biatlonisty. Češi skončili sedmnáctí s odstupem více než šesti minut na vítězné německé kvarteto.

Člen vítězné německé štafety Ricco Gross na střelnici.

Německo ve složení Peter Sendel, Sven Fischer, Ricco Gross a Frank Luck se nejlépe vypořádalo se silným větrem, který trápil závodníky na střelnici. Němci absolvovali pouze jedno trestné kolo a vyhráli s výrazným náskokem 1:22,0 minuty před Francií, třetí skončilo Švédsko.

Češi bojovali se střelbou, celkem pětkrát minuli terč. Jeden trestný okruh běžel na prvním úseku Petr Garabík a naděje na lepší umístění pohasla na druhém úseku. Roman Dostál nejdříve zvládl čistě položku vleže, ale po střelbě ve stoje musel kroužit tři trestné okruhy. Páté české trestné kolo přidal Petr Graclík a Tomáš Holubec už nemohl na posledním úseku mnoho vylepšit.

Muži - štafeta 4x7,5 km
1. Německo (Sendel, Fischer, Gross, Luck) 1:27:24,3 hod. (1 tr. okruh), 2. Francie -1:22,0 (3), 3. Švédsko 1:35,6 (4), 4. Rusko -1:40,8 (3), 5. Ukrajina -2:20,1 (2), 6. Norsko -2:40,6 (4), ...17. ČR (Garabík, Dostál, Graclík, Holubec) -6:24,8 (5).