Rubriky:

Ostatní sporty

Baseballisty Chicaga White Sox dělí poslední výhra od titulu

26. října 2005 09:27 - HOUSTON (USA)

Baseballisté Chicaga White Sox sahají po 88 letech po trofeji pro šampiony MLB. Po dvou domácích výhrách ve Světové sérii zvládli lépe i úterní maratonský třetí duel na půdě Houstonu, kde až po půlnoci amerického času vyhráli po čtrnácti směnách 7:5. Titul mohou slavit již ve středu.

Houston přitom vedl už 4:0, ale v páté směně hosté skóre pěti body otočili. Domácí dokázali v předposledním dějství vyrovnat a vynutili si prodloužení. Nerozhodný výsledek pak zlomil na stranu White Sox až v páté nastavené směně paradoxně bývalý houstonský hráč Geoff Blum, který dres Astros oblékal v letech 2002 a 2003. Nadhoz Ezequiela Astacia poslal Blum až za hrazení.

"Kluci na lavičce skučeli, že mají hlad a jsou unavení, takže už bylo načase s tím něco udělat," vtipkoval Blum po utkání. Jako každý malý kluk si prý s bratrem často hrál na Světovou sérii a homerunem pálili rozhodující bod. "Čekal jsem na ten reálný okamžik dlouho a je to až neskutečné," rozplýval se Blum.

Oba týmy použily v utkání celkem sedmnáct nadhazovačů. Jako poslední byl na "kopci" Mark Buehrle, který za Chicago odházel sedm směn již ve druhém duelu. Poslední aut přišel po pěti hodinách a 41 minutách hry a zápas se tak stal vůbec nejdelším v historii Světové série. Baseballisté k němu nastoupili v úterý večer, ale odcházeli ze stadionu až v ranních hodinách.

Domácí připravila o výhru špatná potence v útoku. Od čtvrté směny měli jen jeden odpal a v deváté, desáté a jedenácté směně nevyužili možnosti skórovat. "To bylo tragické, naše pálka byla strašná. Šanci vyhrát jsme zahodili," řekl kouč Phil Garner.

Dnes se bude hrát znovu v houstonském Minute Maid Parku. Pro Astros se pokusí udržet naději na obrat v sérii nadhazovač Brandon Backe, za hosty nastoupí Freddy Garcia. Ještě žádnému týmu se nepodařilo vyhrát Světovou sérii, když už prohrával 0:3 na utkání. "Musíme to hodit za hlavu a všechny síly vložit do čtvrtého zápasu," řekl chytač Houstonu Brad Ausmus.

Výsledek - finále:
Houston - Chicago White Sox 5:7 po 14. směně (stav série 0:3).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty