Úvodní časovku Vuelty vyhrál Dennis a je po roce opět v červeném

Málaga

Zahajovací časovku cyklistické Vuelty na osm kilometrů v Málaze vyhrál australský specialista Rohan Dennis a stejně jako loni se stal prvním držitelem červeného trikotu. Před rokem byl prvním lídrem závodu díky triumfu svého týmu BMC v úvodní časovce družstev.

Jan Hirt, český debutant obsadil 174. místo, třetí od konce, se ztrátou 1:34 na Dennise.

Osmadvacetiletý Dennis prolétl ulicemi Málagy za 9:39 minuty a druhého Michala Kwiatkowského z Polska porazil o šest sekund. Třetí byl o další sekundu zpět Belgičan Victor Campenaerts, nedávný mistr Evropy z Glasgow.

Časovka se nevydařila jedinému českému účastníkovi Vuelty Janu Hirtovi. Český debutant obsadil 174. místo, třetí od konce, se ztrátou 1:34 na Dennise.

Nedělní druhá etapa povede na 163,5 kilometrech z andaluského letoviska Marbelly do Caminita del Rey. Poslední letošní Grand Tour skončí 16. září v Madridu.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.