Cyklokrosař Štybar skončil třetí v Oudenaarde

OUDENAARDE

Zdeněk Štybar skončil třetí v cyklokrosovém závodu první kategorie kalendáře mezinárodní unie UCI v belgickém městě Oudenaarde. Za vítězným domácím jezdcem Svenem Nijsem zaostal o 51 sekund, druhý skončil další Belgičan Bart Wellens. Další český reprezentant Petr Dlask obsadil sedmou pozici.

Pro závodníky do 23 let byl čtvrteční závod generálkou na nedělní mistrovství Evropy. Vítězství vybojoval Belgičan Tom Meeusen, Lukáš Klouček skončil desátý. Radek Polnický vyhrál v Oudenaarde závod juniorů.

Výsledky:
Elite:
1. Nijs 1:01:18, 2. Wellens (oba Belg.) -12, 3. Štybar (ČR) -51, 4. Groenendaal (Niz.) -1:25, 5. Vervecken -1:38, 6. Albert (oba Belg.) -1:46, 7. Dlask (ČR) -1:54.
Do 23 let:
1. Meeusen 49:20, 2. Bertholet (oba Belg.) -56, 3. Van Amerongen (Niz.) -1:33, ...10. L. Klouček (ČR) -3:40.
Junioři:
1. R. Polnický (ČR) 31:28, 2. Sweeck (Belg.) -17, 3. Dolfsma (Níz.) -40.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.