První spurt cyklistické sezóny vyhrál Australan Renshaw

ADELAIDE

První etapu závodu Tour Down Under, jenž v Austrálii zahájil sérii ProTour, vyhrál domácí cyklista Mark Renshaw. Spurtér týmu Crédit Agricole porazil v závěrečném hromadném finiši po 129 kilometrech Španěla Josého Rojase a jiného Australana Graemeho Browna.

Šestietapového závodu, jenž skončí v neděli, se účastní i český cyklista František Raboň. Člen stáje High Road, která je nástupcem německého T-Mobile, v úterý dojel v hlavním poli na 70. místě.

Výsledky - 1. etapa (129 km):
1. Renshaw (Austr.) 3:13:33, 2. Rojas (Šp.), 3. Brown, 4. Davis (oba Austr.), 5. Förster (Něm.), 6. O'Grady (Austr.), ...70. Raboň (ČR) všichni stejný čas.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.