První etapu v Kalifornii vyhrál v hromadném spurtu Haedo

SANTA ROSA

Argentinský cyklista Juan José Haedo vyhrál první etapu závodu Kolem Kalifornie s cílem v Santa Rose. Člen týmu CSC se prosadil po 156 kilometrech v hromadném spurtu a připsal si na závodě v USA už pátý etapový triumf v kariéře. Haedo porazil druhého v pořadí Geralda Ciolka o více než dvě délky kola.

Vedení v průběžném pořadí si udržel jeho stájový kolega Fabian Cancellara ze Švýcarska, který vyhrál nedělní prolog. Na dvojnásobného mistra světa v časovce se už tlačí domácí Tyler Farrar, jenž díky pondělnímu šestému místu stáhl jeho náskok na dvě sekundy.

Kolem Kalifornie - 1. etapa (156 km):
1. Haedo (Arg.) 4:03:29, 2. Ciolek, 3. Haussler (oba Něm.), 4. Rollin (Kan.), 5. Tosatto (It.), 6. Farrar (USA) všichni stejný čas.
Průběžné pořadí:
1. Cancellara (Švýc.) 4:07:20, 2. Farrar -2, 3. Wiggins (Brit.) -4, 4. Leipheimer (USA) -6, 5. Millar (Brit.) -7, 6. Larsson (Švéd.) -8.