Fetisov: Rusové, kupte tým v NHL!

MOSKVA

Bývalý slavný hokejový obránce a současný ruský ministr sportu Vjačeslav Fetisov vybídl movité ruské obchodníky a podnikatele, aby svůj zájem zaměřili také na zámořskou NHL. Doporučil jim, aby získali majoritní vlastnický podíl v některém z týmů nejslavnější hokejové soutěže světa.

Průnik Romana Abramoviče do anglického fotbalu byl první vlaštovkou. Zažije ruskou 'invazi' také zámořská NHL?

"Dovedu si představit, že bychom měli v NHL svoje mužstvo. Určitě by nám to neublížilo, naopak, jen by to ještě zvýšilo zájem o hokej," vysvětlil Fetisov na tiskové konferenci v Moskvě svoje představy.

Minulý měsíc šokoval ruský ropný magnát Roman Abramovič hrdou fotbalovou Anglii, když se stal majitelem londýnské Chelsea v Premier League. Nový vlastník kádr mužstva okamžitě vyšperkoval miliónovými posilami.

Fetisov, dvojnásobný olympijský vítěz a držitel sedmi zlatých medailí z mistrovství světa, působil v NHL v letech 1989-1998. S Detroitem dvakrát vyhrál Stanleyův pohár.