Rubriky:

Cyklistika

Německý cyklista Zabel ukončí po sezoně kariéru

26. září 2008 11:55 - VARESE

Německý cyklista Erik Zabel v pátek oznámil, že po této sezoně ukončí profesionální kariéru. Osmatřicetiletý člen stáje Milram a specialista na závěrečné spurty je s 201 vítězstvími nejúspěšnějším dosud aktivním jezdcem.

"Zažil jsem letos s cyklistikou spoustu zábavy a mohl závodit v mezinárodní konkurenci. Nevím ale, zda by byla ještě možná další sezóna, takže je teď ten správný čas, abych přestal," oznámil Zabel, jenž by měl naposledy usednout k ostrému jednodennímu závodu 3. října v Münsteru. Tuto neděli jej ale ještě čeká na světovém šampionátu ve Varese boj o titul v závodu s hromadným startem na 260 km.

Dvojnásobný vicemistr světa zažil největší úspěchy ještě jako člen německého Telekomu, přejmenovaného později na T-Mobile. S ním vyhrál šestkrát zelený trikot pro nejlepšího sprintera Tour de France, čtyřikrát se stal vítězem klasiky Milán - San Remo.

Loni však zažíval těžké časy, když se přiznal k užívání dopingu při Tour v roce 1996. Zabel chtěl původně ukončit kariéru na olympiádě v Pekingu, po přiznání k dopingu se však rozhodl svých pátých her v kariéře nezúčastnit.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.