Rubriky:

Cyklistika

Davis proměnil jedenáctý start na Tour Down Under v triumf

25. ledna 2009 10:13 - ADELAIDE

Australan Allan Davis vyhrál cyklistický závod Tour Down Under, kterým začal seriál Pro Tour. Vítěz poloviny ze šesti etap uhájil v závěrečném dnu bezmála půlminutové vedení před krajanem Stewartem O'Gradym a poprvé po dvou druhých místech na domácích silnicích celkově triumfoval.

"Konečně se to povedlo, nemohu tomu uvěřit," radoval se osmadvacetiletý Davis. Jezdec týmu Quick Step jako jediný z účastníků nechyběl na žádném z 11 ročníků závodu.

Do cíle 81 kilometrů dlouhé poslední etapy na městském okruhu v Adelaide přijel celý peloton pohromadě a nechyběl v něm ani Lance Armstrong, který při svém comebacku po tříleté přestávce obsadil v konečném pořadí 29. místo se ztrátou 49 sekund na vítěze.

Sedminásobnému vítězi Tour de France aplaudovalo více než 144 000 lidí, kteří obklopili trasu 4,5 km dlouhého okruhu, když se zhruba kolo před koncem ocitl ve vedení a udával tempo ve čtyřčlenně skupině uprchlíků. Stejně jako v předchozích dnech ale jeho pokus o únik nevyšel a cílem projel jako 71.

"Cítil jsem se dnes opravdu dobře. Trochu jsem v závěru zabral, ale chtělo to, aby se utrhla větší skupina jezdců," uvedl Armstrong. "Byl to tady solidní návrat ke sportu. Pro mě to znamená nadějný impulz do dalších závodů. Ukazuje to, že jsem odvedl v přípravě dobrou práci," dodal. Příště bude startovat od 14. do 22. února na Tour of California.

Cyklistický závod Tour Down Under - 6. etapa (81 km):

1. Chicchi (It.) 1:42:00, 2. McEwen, 3. Brown (oba Austr.), 4. Henderson (N. Zél.), 5. Rojas (Šp.), 6. Leezer (Niz.), ...71. Armstrong (USA) všichni stejný čas.

Konečné pořadí: 1. Davis 19:26:59, 2. O'Grady (oba Austr.) -25, 3. Rojas, 4. Elmiger (Švýc.) oba -30, 5. Sulzberger -37, 6. Rogers (oba Austr.) -38, ...29. Armstrong -49.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika