Rubriky:

Cyklistika

Jizerskou padesátku na kolech vyhrál Hruška

6. června 2009 16:37 - BEDŘICH

Jan Hruška vyhrál devátý ročník Jizerské padesátky na horských kolech. Soupeřům unikl v kopcích, do cíle šedesátikilometrového závodu dojel s náskokem jedné minuty a získal prémii 10 000 korun pro vítěze.

 

www.jiz50.cz

Na start se postavili i elitní cyklokrosaři Martin Bína a Radomír Šimůnek nebo běžci na lyžích Martin Koukal a Stanislav Řezáč. Nakonec však druhé místo ve finiši vybojoval Robert Novotný právě před Bínou.

Mezi ženami byla dnes nejrychlejší Pavlína Černá před Michaelou Procházkovou a běžkyní na lyžích Zuzanou Kocumovou. Ta se díky součtu časů z lyžařského a cyklistického závodu stala Královnou Jizerských hor. Mezi muži toto ocenění připadlo Řezáčovi.

Bývalý elitní silničář Hruška si pochvaloval, že Jizerská padesátka je víceméně silničním závodem. "A to je pro mě ideální prostředí, kde jsem schopen dobře jet. Jakmile mi nehrabe zadní kolo, jde to vždycky dobře," řekl v cíli.

Soupeřům ujel v polovině závodu. "Kopce byly tak těžké, že udržet skupinu pohromadě byl dost problém," uvedl. "Byla docela zima, což pro mě bylo motivační, pak začalo dost kapat a já se bál, abych nezmokl. Dobré značení, technické sjezdy, v závěru nádherný výjezd po louce, každý si mohl najít svoje. Hodně lidí si řekne, že když jedou zimní padesátku, zkusí to i na kole, to je ideální kombinace," ocenil nápad pořadatelů.

Kocumová si pro celkový titul dojela i nemocná. "Dlouho jsem přemýšlela, jestli mám jet. Ale sluníčko mě ráno vytáhlo z postele a nedalo mi to," prohlásila. "Během závodu jsem uvažovala nad tím, že vzdám, protože jsem se trochu trápila se špatně nastaveným kolem. Na posledních pěti kilometrech jsem naštěstí dojela dvě soupeřky a vyšlo to na stupně vítězů."

Závod mužů na kratší trati 26 km vyhrál Lukáš Linhart, mezi ženami byla nejlepší Petra Hynčicová.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika