Měchura dojel na SP ve fourcrossu ve Fort Williamu třetí

FORT WILLIAM

Lukáš Měchura skončil třetí v dnešním závodu Světového poháru ve fourcrossu v britském Fort Williamu. Jednadvacetiletý český cyklista předčil dvojnásobného mistra světa Michala Prokopa, který po semifinálovém vyřazení obsadil páté místo. Z kvalifikace přitom Měchura postoupil až čtrnáctým časem.

Finále vyhrál Australan Jared Graves, který si tak po čtvrtém závodu upevnil své postavení v čele Světového poháru. Měchuru předčil ještě Romain Saladini z Francie.

Závod žen vyhrála Američanka Jill Kintnerová. Loňská vicemistryně světa Jana Horáková obsadila šesté místo.

Závod SP horských kol ve fourcrossu ve Fort Williamu:
Muži: 1. Graves (Austr.), 2. Saladini (Fr.), 3. Měchura (ČR), 4. Meijer (Niz.), 5. Prokop, ...26. Tatarkovič, 28. Maroši, 55. Švub (všichni ČR).
Ženy: 1. Kintnerová (USA), 2. Buchananová (Austr.), 3. Griffithsová (Brit.), 4. Buhlová (USA), ...6. Horáková (ČR).