Rubriky:

Cyklistika

Cyklista Hamilton dostal osmiletý trest za doping

17. června 2009 07:41 - DENVER

Olympijský vítěz z Atén cyklista Tyler Hamilton dostal osmiletý trest za doping. Osmatřicetiletý Američan měl začátkem roku pozitivní test na zakázaný steroid dehydroepiandrosteron a jde již o jeho druhý dopingový prohřešek. Jezdec se v dubnu přiznal a okamžitě ukončil kariéru.

"V cyklistice je osmiletý trest pro osmatřicetiletého jezdce jistotou, že už závodit nebude," citovala agentura Reuters Travise Tygarta z Americké antidopingové agentury USADA.

Hamilton měl pozitivní test na zakázaný steroid při únorové mimosoutěžní kontrole. Cyklista se k užívání látky přiznal s tím, že byla obsažena v léku, který bral proti depresi. Okamžitě poté ukončil kariéru.

Americký cyklista si odpykal první dvouletý trest za krevní doping v letech 2005 až 2007. Zapleten byl i do aféry španělského lékaře Eufemiana Fuentese, podle jehož záznamů dopoval Američan v sezoně 2003 prakticky každý třetí den. Pozitivní byl i jeho test po vítězné olympijské časovce, kontrolní vzorek byl ale špatným zacházením tehdy zničen a nemohla být prokázána vina.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika