Nozal udržel vedení i po druhé horské etapě Vuelty

PLA DE BERET

Španělský cyklista Isidro Nozal i po druhé horské etapě udržel vedení ve Vueltě. V osmé části závodu skončil třináctý a před druhým Igorem Gonzalezem má v průběžném pořadí více než minutový náskok.

Etapu z francouzského Cauterets do španělského Pla de Bere vyhrál Nozalův kolega z týmu ONCE Joaquin Rodriguez, který měl ve spurtu více sil než jeho spolubojovník v úniku Aitor Osa. S odstupem 51 vteřin skončil na třetím místě další Španěl Constantino Zaballa.

Nozal sice na vítěze ztratil téměř čtyři minuty, dojel však ve skupině s dalšími závodníky z popředí celkového pořadí - Igorem Gonzalezem, Dariem Frigem a Robertem Herasem. Devětatřicet vteřin na tuto skupinu ztratil Manuel Beltran, který v průběžném pořadí klesl ze druhého místa na třetí.

Český cyklista Jan Hruška dojel v hlavním pelotonu, který na vítězného Rodrigueze ztratil více než půl hodiny.

Výsledky - 8. etapa (166,2 km):
1. Rodriguez 4:45:40, 2. A. Osa stejný čas, 3. Zaballa, 4. Jufre oba -51, 5. Horrach (všichni Šp.) -54, 6. U. Etxebarría (Ven.) -1:13, 7. Lunghi (It.) -1:32, 8. Jimenez (Šp.) -2:15, 9. Rasmussen (Dán), 10. Perez (Šp.) oba -3:31, ...91. Hruška (ČR) -31:18.
Průběžné pořadí:
1. Nozal 24:58:08, 2. I. Gonzalez -1:21, 3. Beltran (všichni Šp.) -1:34, 4. Frigo (It.) -3:07, 5. Heras -3:18, 6. Mancebo - 3:40, 7. A. Gonzalez -4:00, 8. Valverde (všichni Šp.) -4:03, 9. Rasmussen -4:04, 10. U. Osa (Šp.) -4:14, ...74. Hruška -58:22.