Rubriky:

Cyklistika

Armstronga zlobí ranní dopingové kontroly

17. července 2009 17:27 - COLMAR

Americký cyklista Lance Armstrong prohlásil, že už má dost časného vstávání kvůli nečekaným dopingovým kontrolám. Komisaři jezdce budí v šest ráno, což už je podle sedminásobného vítěze Tour de France příliš.

 

Bogdan Cristel, Reuters

"Když vás vzbudím v šest ráno, hodíte po mě kus nábytku. Nemohou nás před horskou etapou budit v šest ráno. Je tu přece lidský aspekt a čeho je moc, toho je příliš," zlobil se sedmatřicetiletý člen stáje Astana.

Právě jeho tým je prý kontrolován častěji než ostatní. Navíc se nechala francouzská ministryně sportu Roselyne Bachelotová slyšet, že při jedné náhodné kontrole v Andoře nebyli jezdci na hotelových pokojích. "Myslím, že je v tom trochu politiky. Když bude vynášet takovéhle poznámky, přiláká to samozřejmě pozornost. Možná to posílí jejich odhodlání bojovat proti dopingu. Ale říkám znovu, my nejsme nikdy pozitivně testováni," dodal třetí muž průběžné klasifikace.

Armstrong nechtěl být konkrétní při vysvětlování situace, která v sobotu při kontrole nastala a která vyvolala vlnu kritiky. "Když mi zaťukají na pokoj, vylezu a dám jim krev. Ale nebudu stát u okna, vyhlížet je a čekat v pokoji, dokud nepřijdou," odvětil Armstrong.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika