Rubriky:

Cyklistika

Cyklokrosař Štybar vyhrál v Podbořanech i po dvou defektech

28. září 2009 17:11 - PODBOŘANY

Cyklokrosař Zdeněk Štybar vyhrál druhý závod Českého poháru za sebou. Po sobotním triumfu ve Stříbře nezastavily vicemistra světa v pondělí v Podbořanech ani dva defekty. Jezdec stáje Fidea vyhrál o tři sekundy před Martinem Bínou, který uhájil vedení v seriálu. Těsně třetí skončil Štybarův týmový kolega Petr Dlask.

 

Petr Horník, Právo

Hned v prvním kole nasadili ostré tempo Bína se Štybarem a vytvořili si mírný náskok. Za nimi se srovnala skupina sedmi jezdců, ve které byli všichni ostatní favorité.

Už ve druhém okruhu ale potkal Štybara defekt a kvůli nucené výměně kola se propadl až na závěr první dvacítky. Na Bínu se v té době dotáhli Dlask a Martin Zlámalík. Štybar se propracoval v polovině závodu už na osmé místo, ale v tom okamžiku píchl podruhé.

"To se mi už nechtělo ani závodit. Musel jsem do té doby sjíždět téměř minutu a zase jsem nabral ztrátu. Mám z toho ale nakonec velmi dobrý pocit. K vítězství jsem musel na soupeře najet přes minutu a půl," řekl ČTK Štybar.

Jeho stíhací jízda vyvrcholila v posledním kole, kdy se přiblížil k vedoucí dvojici. "A Bína s Dlaskem udělali v polovině posledního kola chybu. Ve stoupání se loktovali, museli sesednout a já se před ně dostal," popsal Štybar rozhodující okamžik.

Pohárový Toi Toi Cup bude pokračovat 10. října závodem v Kolíně.

Třetí závod Českého poháru v cyklokrosu v Podbořanech:
1. Štybar (Fidea) 1:02:43, 2. Bína (Budvar Tábor) -3, 3. Dlask (Fidea) -4, 4. Zlámalík (Auto Volvo Hase) -57, 5. Ausbuher (Prodoli) -1:23, 6. Gavenda (SR) -1:51.
Průběžné pořadí:
1. Bína 160 b., 2. Dlask 130, 3. Štybar 120, 4. Zlámalík 115, 5. Mlynář (Max Cursor) 109, 6. Bambula (Budvar Tábor) 82.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika