Raboň dojel v druhé etapě Kolem Murcie šestý, opět vyhrál Hunter

CARAVACA DE LA CRUZ

Cyklista František Raboň potvrzuje v úvodu sezóny dobrou formu, dnes dojel na šestém místě v druhé etapě závodu Kolem Murcie. V průběžném pořadí patří českému jezdci 14. příčka ve stejném čase, jaký má vedoucí Jihoafričan Robbie Hunter, který kraloval oběma hromadným spurtům v úvodních dvou dnech.

Dvaatřicetiletý Hunter dnes porazil stejně jako ve středu Australana Graema Browna, jenž přišel o šanci vyhrát úvodní etapu španělského závodu potřetí za sebou. S dnešní porážkou se Brown nechtěl smířit a podal protest proti Hunterovu počínání v cílové rovince, ale stížnost byla zamítnuta.

Raboň, jenž nedávno skončil sedmý v etapovém závodě Kolem Algarve, si zatím vede lépe než slavný Američan Lance Armstrong. Sedminásobný vítěz Tour de France je při prvním evropském startu v sezoně na 32. pozici o pět sekund za lídrem závodu.

Cyklistický závod Kolem Murcie - 2. etapa (169,8 km):
1. Hunter (JAR) 4:20:12, 2. Brown (Austr.), 3. Reynes (Šp.), 4. Blain (Fr.), 5. Schorn (Rak.), 6. Raboň všichni stejný čas, ...23. Bárta (oba ČR), 35. Armstrong (USA) oba -5.
Průběžné pořadí:
1. Hunter 8:35:52, 2. Brown, 3. Reynes, 4. Schorn, 5. Impey (JAR), 6. Wilkinson (Brit.), ...14. Raboň všichni stejný čas, 32. Armstrong -5, 46. Bárta -43.