Rubriky:

Cyklistika

Kreuziger může být jediným lídrem Liquigasu na Tour

29. května 2010 14:17 - ŘÍM

Český cyklista Roman Kreuziger by mohl být nakonec hlavním lídrem stáje Liquigas na letošní Tour de France. Původně se měl o tuto roli podělit s italskými hvězdami Ivanem Bassem a Vincenzem Nibalim, který však podle listu Gazzetta dello Sport zvažuje, že slavný závod vynechá. Basso, jenž útočí na vítězství v Giro d'Italia, má v plánu v červencovém závodě pracovat pro tým.

 

Michaela Říhová, Právo

Nibali, jenž loni skončil na Tour sedmý o dvě místa před Kreuzigrem, se původně koncentroval na tento závod, ale na poslední chvíli nahradil v sestavě Liquigasu na Giru Franka Pellizottiho. Toho připravily o účast podezřelé hodnoty v biologickém pasu.

"Giro jsem neměl v plánu," uvedl Nibali, který přesto patří k nejlepším. Tři dny jel v růžovém trikotu vedoucího závodníka a před závěrečným víkendem mu patří třetí místo.

Vedení Liquigasu, s nímž stejně jako Basso podepsal během Gira nový dvouletý kontrakt, po něm chce, aby se po Giru připojil ke Kreuzigrovi a spol. na vysokohorském soustředění na San Pellegrinu. "Raději bych odpočíval. Chtějí po mně, abych to pak zkusil v pár etapách na Tour, ale nevím. Dost o tom pochybuji," prohlásil Nibali.

Před rokem skončil na Tour druhý v soutěži o bílý trikot o nejlepšího mladého jezdce hned před Kreuzigrem, který by letos rád vylepšil loňské deváté místo v celkovém pořadí.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika