Biker Kulhavý byl druhý v závodě SP, znovu vylepšil české maximum

CHAMPÉRY

Biker Jaroslav Kulhavý obsadil druhé místo v dnešním závodu Světového poháru v cross country ve švýcarském Champéry a postaral se o nejlepší český výsledek v historii. V kategorii žen byla Kateřina Nashová pátá.

Pětadvacetiletý Kulhavý nestačil pouze na domácího Floriana Vogela, s nímž jel v závěru závodu ve dvojici. Majitel tří medailí z MS nejlepšímu českému bikerovi nastoupil v táhlém stoupání několik set metrů před cílem a porazil ho o 11 sekund.

Evropský šampion a mistr republiky Kulhavý byl jediným zahraničním závodníkem mezi nejlepšími čtyřmi, za ním skončili další Švýcaři Nino Schurter (-35) a Mathias Flückiger (-48). Francouzský lídr SP Julien Absalon, který až do čtvrtého z pěti okruhů vedl, dojel pátý.

Kulhavý tak dnešním umístěním potvrdil svůj výkonnostní vzestup a znovu přepsal české historické tabulky. Koncem května v Offenburgu obsadil třetí pozici a jako první Čech se dostal na stupně vítězů v SP, začátkem července zase v Haifě vyhrál suverénně mistrovství Evropy.

Kvalitním výsledkem v SP oslavila nedávný zisk republikového titulu i Nashová. Dvaatřicetiletá bikerka zaznamenala pátou pozicí druhý nejlepší výsledek sezony, koncem dubna byla v britském Dalby Forest třetí.

Nashová po relativně pomalejším začátku, kdy byla na konci první desítky, poskočila v prvním okruhu na šesté místo a na druhém mezičasu na páté, které už udržela. V posledním kole se k české bikerce přiblížila Švýcarka Esther Süssová, ale v technickém sjezdu šla přes řidítka a dojela o 21 sekund za ní.

Vyhrála domácí Nathalie Schneitterová o 2:13 minuty před Italkou Evou Lechnerovou. Třetí byla o další čtvrt minuty zpět Američanka Willow Koerberová. Nashová na švýcarskou vítězku ztratila 3:39 minuty. Další Češka na startu Tereza Huříková obsadila 33. místo s odstupem 14:31 na Schneitterovou.

Světový pohár horských kol v Champéry (Švýcarsko) - cross country:
Junioři (24,7 km):
1. Schelb (Něm.) 1:38:58, 2. Luyten (Belg.) -23, 3. Trarieux (Fr.) -48, ...28. Polnický -10:32, 44. Kovář -15:05, 52. Svorada (všichni ČR) -17:24.
Ženy (24,7 km):
1. Schneitterová (Švýc.) 1:45:40, 2. Lechnerová (It.) -2:13, 3. Koerberová (USA) -2:29, 4. Bressetová (Fr.) -3:24, 5. Nashová (ČR) -3:39, 6. Süssová (Švýc.) -4:00, ...33. Huříková (ČR) -14:31.
Průběžné pořadí SP (po 4 ze 6 závodů): 1. Lechnerová 655, 2. Koerberová 640, 3. Pendrelová (Kan.) 594, ...11. Nashová 400, 32. Huříková 162.
Juniorky (16,1 km):
1. Neffová (Švýc.) 1:15:20, 2. Grobertová (Něm.) -1:07, 3. Schumacherová (Švýc.) -2:18.