Štybar při debutu v nové stáji na silnici dojel v hlavním poli

ORCHIES

Dvojnásobný mistr světa v cyklokrosu Zdeněk Štybar má za sebou debut v belgickém týmu Quick Step. V úvodní etapě závodu Čtyři dny v Dunkerque na severu Francie dnes dojel na 55. místě ve stejném čase jako vítězný Němec Marcel Kittel.

Dvojnásobný mistr světa v cyklokrosu Zdeněk Štybar ukazuje silniční kolo.

První část pětidenního závodu dlouhou 180 kilometrů dokončil celý peloton pohromadě poté, co hlavní pole dojelo 16 km před cílem uprchlíky. Ve finiši byl nejrychlejší dvaadvacetiletý Kittel, jenž si připsal druhé vítězství v sezoně.

Bývalý juniorský mistr světa v časovce porazil ve spurtu Rusa Denise Galimzjanova a Itala Giacoma Nizzola. Díky bonusu vede Kittel průběžné pořadí o 10 sekund, Štybar je se ztrátou 16 sekund na 58. pozici.

Cyklistický závod Čtyři dny v Dunkerque - 1. etapa (180 km):
1. Kittel (Něm.) 4:14:52, 2. Galimzjanov (Rus.), 3. Nizzolo (It.), 4. Casper (Fr.), 5. Hutarovič (Běl.), 6. Gardeyn (Bel.), ...55. Štybar (ČR) všichni stejný čas.
Průběžné pořadí:
1. Kittel 4:14:36, 2. Galimzjanov -10, 3. Nizzolo -12, 4. Voeckler (Fr.), 5. Borchi (It.) oba -13, 6. Salomein (Bel.) -14, ...58. Štybar -16.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.