Etapu vyhrál Gonzalez, čelo beze změn

NIMES (Francie)

Španělský cyklista Aitor Gonzalez vyhrál poprvé etapu na Tour de France. Člen týmu Fassa Bortolo ve 14. etapě z Carcassonne do Nimes využil toho, že většina favoritů odpočívala, a po úniku desítky cyklistů nadělil pelotonu více než čtrnáct minut. Žlutý trikot si na rovinaté trati pohlídal domácí Thomas Voeckler, druhá příčka stále patří Lanci Armstrongovi.

Po dvou pyrenejských etapách čekala na jezdce klidnější trasa, sice 192,5 km dlouhá, ne však příliš náročná. Favorité závodu zvolili odpočinkové tempo, což byla šance pro cyklisty, kteří již nabrali v průběžném pořadí velkou ztrátu.

Po několika pokusech o únik (v jednom z nich byl i Čech Jan Hruška), se ujal zhruba 80 km před cílem nástup deseti jezdců. Vítěz Vuelty z roku 2002 Gonzalez měl nakonec nejvíce sil a do cíle vjel s náskokem 25 sekund před francouzským duem Nicolas Jalabert, Christophe Mengin.

V hlavním poli dokončili dnešní etapu i oba čeští závodníci Hruška a Pavel Padrnos. V pondělí je na programu 91. ročníku Tour volný den. V úterý se závodníci vydávají do Alp, kde je čeká 180,5 dlouhá etapa z Valréas do Villard de Lans.