Rubriky:

Cyklistika

Armstrong si prý platil motorkáře, který ho přímo na trati Tour zásoboval dopingem

16. října 2012 08:39 - Londýn

Lance Armstrong čelí dalšímu obvinění. Tentokrát od bývalého kolegy Američana Tylera Hamiltona. Ten cyklistu nařkl, že si během Tour v roce 1999 platil motorkáře, který mu během etap podával přímo na trati dopingovou látku EPO. Za tuto službu prý dostal 20 tisíc dolarů a hodinky Rolex.

 

Anthony Bolante, Reuters

Hamilton, který kvůli dopingu přišel o zlatou olympijskou medaili z Atén, to uvedl v pondělním rozhovoru pro BBC. "Když pak Lance vyhrál Tour, celá stáj dohromady mu koupila hodinky Rolex. Takže teď někde chodí se zlatýma rolexkama na ruce," dodal.

Motorkář prý tým doprovázel téměř celé tři týdny při závodu, který odstartoval Armstrongovu vítěznou sérii. "Byl neustále v naší blízkosti a taky mohl hodně rychle zmizet," dodal Hamilton s tím, že použité stříkačky dávali jezdci do lahví na pití, které pak vyhodili.

Armstrong nasbíral v letech 1999 až 2005 na slavné Tour de France rekordních sedm triumfů a stal se legendou. Americká antidopingová agentura USADA ho ale nyní obvinila, že svých úspěchů dosáhl pomocí organizovaného dopingu, a titulů ho zbavila. Cyklistická unie UCI má na rozhodnutí, zda všechny jeho výsledky od 1. srpna 1998 anuluje, čas do konce října.

Hamilton, jenž byl Armstrongovým kolegou ve stáji US Postal v letech 1998 až 2001, patří mezi cyklisty, kteří USADA poskytli důkazy a na kauze spolupracují. Armstrong užívání dopingu vždy popíral, na konci srpna ale boj vzdal a oznámil, že se už obviněním nebude bránit.

ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika