Rubriky:

Cyklistika

Bývalý juniorský mistr světa v cyklokrosu Bína se dočkal českého titulu

11. ledna 2014 12:08 - Loštice
(Aktualizováno: 11. ledna 2014 13:46)

Juniorský mistr světa v cyklokrosu z roku 2001 Martin Bína vyhrál v Lošticích poprvé domácí šampionát. Titulu se dočkal ve 30 letech po pěti druhých a jednom třetím místě. Druhý skončil Michael Boroš a třetí byl Vladimír Kyzivát. Český pohár Toi Toi Cup opanoval Tomáš Paprstka, který tentokrát dojel pátý.

 

facebook

Nejlepší český jezdec v této sezóně Světového poháru vstupoval do závodu jako velký favorit. Při absenci obhájce titulu Zdeňka Štybara, který má na kontě rekordních sedm titulů, začal také svou roli brzy potvrzovat. Zpočátku se ho sice dokázali držet Boroš s Ondřejem Bambulou, ale pak jim Bína ujel a své sólo zdárně dotáhl až do cíle.

"Určitě jsem moc rád, že jsem konečně vyhrál," řekl Bína po dojezdu České televizi. V příznivém počasí ho na trati nepotkaly žádné komplikace a druhého Boroše za sebou nechal o 40 vteřin. "Bylo to o mém tempu a jet stále dopředu. Bylo to dobré, na trati jsem neměl žádný problém," pochvaloval si Bína.

Za jeho zády už tak jasný vývoj nebyl. Boroš sice jezdil druhý, ale pak se na něho dotáhl Kyzivát. Mladší z jezdců stříbro nakonec uhájil a mezi elitou získal na národním šampionátu premiérovou medaili. "Povedl se mi start, nakonec mě ještě dojel Vláďa, ale nedal jsem se a na konci to ještě zkusil rozhodnout," uvedl Boroš.

I Kyzivát se radoval, také on získal ve 31 letech první medaili na mistrovství ČR. "Super, že to takhle dopadlo," prohlásil Kyzivát. "Pět kol zpátky jsem utrhnul nejdříve Šimona, taky tam jel Paprstka. poslední kolo už trochu chyběly síly. 'Bory' na tom byl o něco lépe," připustil Kyzivát.

Paprstka: Hlavní cílem bylo udržet vedení v poháru

Závodem vyvrcholil osmidílný pohárový seriál Toi Toi Cup. I díky tomu, že se tentokrát na šampionátu nejelo o dvojnásobné body, udržel prvenství vcelku s přehledem Paprstka. Juniorský mistr světa z roku 2010 z Tábora skončil pátý a kromě prémie 30 tisíc korun bude mít na rok zdarma k dispozici vůz Škoda.

"Hlavní cílem dnes bylo udržet vedení v poháru," připustil Paprstka. "Chtěl jsem být na bedně, protože jsem věděl, že konkurence bude dost vyrovnaná. V půlce závodu mi ale trošku došly síly, ztratil jsem kontakt se špičkou, ale nakonec to je krásné páté místo," dodal.

Mistrovství ČR v cyklokrosu, osmý a závěrečný závod Českého poháru Toi Toi Cupu v Lošticích:
1. Bína (Kwadro Stannah) 1:03:54,
2. Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor) -43,
3. Kyzivát (Johnson Controls) -46,
4. Šimůnek (Kwadro Stannah),
5. Paprstka (Remerx Merida Team Kolín) oba -1:04,
6. Petruš (Kwadro Stannah),
7. Bambula oba -1:46,
8. Skála (oba ČEZ Cyklo Team Tábor) -2:22,
9. Nipl (Focus cycling Znojmo) -3:22,
10. Lasák (Max Cursor) -3:33.
Konečné pořadí Českého poháru - Toi Toi Cupu:
1. Paprstka 224 b.,
2. Boroš 216,
3. Nipl 213,
4. Kyzivát,
5. Bambula oba 212,
6. Skála 203.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika