Slovák Sagan triumf v klasickém závodu Gent-Wevelgem neobhájil. Vyhrál Degenkolb, Štybar dvacátý

Wevelgem

Německý cyklista John Degenkolb vyhrál 76. ročník klasického závodu Gent - Wevelgem. V závěru 233 kilometrů dlouhé trasy porazil ve spurtu Francouze Arnauda Démareho, se třetím místem se musel spokojit obhájce titulu Peter Sagan, jenž v pátek ovládl jinou jarní klasiku v Harelbeke.

Peter Sagan po páteční výhře v Belgii při závodě E3 Harelbeke.

Český cyklista Zdeněk Štybar pomohl v týmu Omega Pharma - Quick-Step rozjet spurt Tomu Boonenovi, jenž nakonec obsadil páté místo. Sám pak v dramatické koncovce dojel na 20. místě.

Závěrečný spurt ve Wevelgemu totiž poznamenal hromadný pád zhruba 500 metrů před cílem. Sagan nastoupil příliš brzy a v závěru se přes něho dostal Degenkolb, který naplno zaútočil v poslední stovce, i Démare.

Cyklistický jednorázový závod Gent - Wevelgem (WorldTour) - 233 km:
1. Degenkolb (Něm./Giant) 5:34:43
2. Démare (Fr./FDJ.fr)
3. Sagan (SR/Cannondale)
4. Vanmarcke (Belg./Belkin)
5. Boonen (Belg./Omega Pharma-Quick-Step)
6. Van Asbroeck (Belg./Topsport Vlaanderen)
...
20. Štybar (ČR/Omega Pharma-Quick-Step) všichni stejný čas.
Cyklistický závod Kolem Katalánska (WorldTour), konečné pořadí po sedmi etapách: