Dumoulin vyhrál spurt čtyř uprchlíků a vede Dauphiné Libéré

Absolutním triumfem domácích cyklistů skončila druhá etapa závodu Dauphiné Libéré. Kvarteto francouzských odvážlivců se odpoutalo od pelotonu krátce po startu, a přestože se je hlavní pole snažilo dojet, až do cíle v Chauffailles si udrželi více než tříminutový náskok. Spurt pak vyhrál Samuel Dumoulin.

Úterní čtyři hrdinové průběžně vedli před ostatními až o dvacet minut, poté však peloton zejména za podpory týmu Discovery Channel nasadil ke stíhací jízdě. "Je to nejlepší den v mém životě. Už ráno jsem měl brnění v nohách, jako bych to tušil," řekl Dumoulin.

Za francouzskou čtveřicí Dumoulin, Charteau, Finot a Bessy dojeli všichni favorité - včetně šestinásobného vítěze Tour de France Američana Lance Armstronga - s mankem tří minut a 16 sekund.

Dumoulin vystřídal v čele sedmietapového závodu dalšího amerického cyklistu George Hincapieho, středeční časovka však pořadím zamíchá. Armstrong je celkově osmý se ztrátou 3:12.

Výsledky - 2. etapa (187 km):
1. Dumoulin 4:47:06 hod., 2. Charteau, 3. Finot, 4. Bessy (všichni Fr.) všichni stejný čas, 5. Hunter (JAR), 6. Hushovd (Nor.) oba -3:16 min.
Průběžné pořadí:
1. Dumoulin 10:08:06, 2. Finot -20, 3. Charteau -21, 4. Bessy -28, 5. Hincapie -3:06, 6. Leipheimer (oba USA) -3:07.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.