Spěšný vyhrál ve Velkých Losinách a posunul se do čela

VELKÉ LOSINY

V nádherném prostředí lázeňského parku v městečku Velké Losiny v Jeseníkách pokračoval v sobotu 3. závodem TOI TOI Cross-Country MTB CUP 2005. Závodilo se tentokrát obráceně, což nejvíce sedlo Milanu Spěšnému, který se druhým vítězstvím v seriálu dostal do čela celkového pořadí.

Milan Spěšný, vítěz závodu ve Velkých Losinách.

Organizátoři z Velkých Losin připravili nejednomu závodníkovi překvapení. Bikery poslali na 5,1 km dlouhý okruh v protisměru než byli zvyklí z minulých let. "Mě to přijde méně náročné než ta původní," okomentoval změnu Milan Spěšný před startem. Někdo však na změnu doplatil, spoléhal se na znalost okruhu, přijel do Velkých Losin jen pár hodin před startem, a špatně skončil.

Pavla Havlíková vyhrála závod žen stylem start-cíl. Letos poprvé a viditelně šťastná dokončila jako druhá závod Tereza Jansová. V Kamenici ani v Plzni nedokončila díky technickým problémům. I přes ohlášený odchod z cyklistické scény Kateřina Bohatá stále závodí a úřadující mistryně ČR v tomto závodě získala bronz a její sestra Barbora dojela čtvrtá.

Václav Ježek z Top Ten Teamu Teplice zaútočil v závodu mužů ihned po startovním výstřelu a vypracoval si více jak půl minutový náskok na ostatní. Mezi nejaktivnějšími stíhači byli Milan Spěšný a Tomáš Vokrouhlík. Spěšný pak postupně náskok Ježka stahoval. "Celé jedno kolo jsem jel za ním na dohled, vyčkával jsem na nejvhodnější okamžik k útoku," popisoval v cíli svou taktiku.

Klíčový atak Spěšného přišel v šestém okruhu po nájezdu do terénu, kdy si vypracoval náskok cca 30 vteřin, který udržel až do cíle. "Věděl jsem, že mě Milan dojede, docházely mi síly," prozradil Václav Ježek v cíli, který alespoň uhájil stříbro před třetím Tomášem Vokrouhlíkem.

Příští, čtvrtý závod Českého poháru horských kol Cross-Country TOI TOI MTB Cup se pojede za týden 18. června 2005 na nové trati v Teplicích.

Výsledky - ženy:
1. Pavla Havlíková (Kooperativa SG Jablonec) 1:32:26,57, 2. Tereza Jansová (Dream Bikes HP Promotion MTB) 1:34:41,43, 3. Kateřina Bohatá (Scania Apache Team Kolín) 1:36:19,62, 4. Barbora Bohatá (Scania Apache Team Kolín) 1:37:02,36, 5. Martina Němcová (Pell´s Hard Bikers) 1:38:22,44.