Rubriky:

Cyklistika

Nový nešvar na Tour. Fanoušci fotí selfie a překážejí pelotonu

7. července 2014 15:14 - Praha

Populární pořizování autoportrétů prostřednictvím mobilních telefonů nebo digitálních fotoaparátů, tzv. selfies se ve velkém rozjelo při letošní Tour de France. Účastníci nejslavnějšího etapového závodu na světě ale z nového fenoménu velkou radost nemají. Pořizování snímku zády k pelotonu by totiž mohlo vést k ohrožení diváků i závodníků. Mnozí diváci navíc fotí jako rozumu zbavení uprostřed silnice.

 

Christian Hartmann, Reuters

S jedním z fanoušků se takhle během nedělní druhé etapy střetl Američan Tejay van Garderen z týmu BMC, který šílenství kolem pořizování autoportrétů označil za podivný mix „ješitnosti a blbosti". „Postavit se doprostřed silnice zády k řítícímu se dvousethlavému pelotonu jenom kvůli selfie. Myslete!" poznamenal pětatřicetiletý cyklista po skončení nedělní etapy na Twitteru.

„Mám rád davy diváků a děkuji jim za podporu. Dejte nám ale prostor. Abych si nemusel ledovat koleno jako nyní," doplnil na Twitteru.

Na slova amerického závodníka bezprostředně reagoval také Geraint Thomas z týmu Sky. „Místy to bylo dost ošemetné. Nejhorší věc je, když se lidé otočí a fotí selfies," stěžoval si olympijský vítěz z Londýna.

„Klidně se foťte, ale vylezte si na strom. Tohle je bez debat nová osina v pr...  cyklistiky. Lidé vůbec nemají ponětí, jak rychle se peloton pohybuje. Podpora britských fandů je skvělá, ale cyklisté se vážně cítili ohroženi," dodal generální manažer týmu Sky Dave Brailsford.

Letošní Tour odstartovala v sobotu v Leedsu a během dnešního třetího dějství peloton dojede do Londýna, kde je připraven finiš před Buckinghamským palácem. Do úterní čtvrté etapy již závodníci odstartují na francouzské straně lamanšského průlivu.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika