Rubriky:

Cyklistika

Contador nemusí na operaci, Vueltu ale zřejmě nestihne

15. července 2014 18:40 - Madrid
(Aktualizováno: 15. července 2014 20:55)

Španělský cyklista Alberto Contador se obejde bez operace zlomené holeně. Dobrou zprávu oznámili po konzultaci se specialisty na klinice v Madridu zástupci stáje Tinkoff-Saxo. Podle lékařů je ale velice nepravděpodobné, že se dvojnásobný vítěz Tour de France stihne uzdravit do Vuelty, která startuje 23. srpna.

 

Christophe Ena, ČTK/AP

"Doktor mi řekl, že operace by ještě zvětšila trauma, které utrpělo koleno, a prodloužila by tak dobu léčby, takže na ni nepůjdu. Dobrá zpráva je, že nemám žádné zranění šlach ani vazů a zlomenina je na nejlepším možném místě," uvedl Contador na stájovém webu.

Nyní musí minimálně dva týdny nechat nohu v absolutním klidu a doufá, že se nenaplní prognóza lékařů o délce rekonvalescence. "Jsem klidný, protože lékaři mi předestřeli nejhorší možný scénář. Budu v příštích týdnech tvrdě dřít a uvidíme, kam se dostanu," věří v rychlejší zotavení.

Vyšetření na klinice ve španělské metropoli, kam dnes Contador přiletěl, dojednal bývalý slavný fotbalista Emilio Butragueňo. Populární "El Buitre" (Sup) pracuje jako ředitel komunikace Realu Madrid a s vítězem Tour de France z let 2007 a 2009 se dobře zná.

Poslední noc nemohl usnout

"Kontaktoval Real Madrid, konkrétně Emilia, s nímž je dobrý kamarád. A Butragueňo následně promluvil s klubovými lékaři. Ti doporučili konzultace s lékařem Leyesem, specialistou na podobné typy zranění, které utrpěl lídr týmu Tinkoff-Saxo," popsal v tiskovém prohlášení Contadorův mluvčí.

Contador si poranil pravou nohu při pondělním pádu během Tour de France, kde byl po dřívějším odstoupení obhájce prvenství Chrise Froomea hlavním favoritem. A s vynuceným odstoupením se stále špatně smiřuje. "Nemohl jsem poslední noc usnout. Myslel jsem si, že to není pravda, ale když jsem otevřel oči, viděl jsem, že se to fakt stalo," uvedl jednatřicetiletý Contador.

Contador by rád na Vueltě zaútočil na hattrick, protože ji vyhrál už v letech 2008 a 2012. Zda španělský závod stihne, je zatím ve hvězdách.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika