Rubriky:

Cyklistika

Štybar po hrozivém pádu v Belgii nakonec chybí v nominaci na Vueltu

18. srpna 2014 18:00 - Praha
(Aktualizováno: 18. srpna 2014 21:26)

Těšil se na start na Vueltě, ale definitivně o něj přijde. Český cyklista Zdeněk Štybar utrpěl minulý čtvrtek při drsném pádu v dojezdu závodu Eneco Tour v Belgii řadu zranění včetně vyražených zubů, a kvůli tomu jej stáj Omega Pharma-Quick Step nezařadila do devítičlenné nominace na Vueltu, kterou dnes zveřejnila. Nicméně žádné ze Štybarových zranění nebylo vážné a sám závodník se startem ve Španělsku počítal.

 

mtbs.cz/Michal Červený

Český jezdec měl sice od týmu připravenou letenku a do poslední chvíle věřil, že by závěrečnou letošní Grand Tour mohl stihnout, ale nakonec nebude riskovat. "Zdeňka pustili včera z nemocnice v Roeselare, ve čtvrtek mu mají vyndávat stehy a v pátek má jít k zubaři. Považuju za stoprocentní, že Vueltu nepojede. Jsem z toho sám smutný a zklamaný, on samozřejmě ještě víc, ale přednější je teď jeho zdraví," řekl dnes ČTK po návratu z Belgie Štybar starší.

Jeho syn se zranil v závěru čtvrteční etapy Eneco Tour při hromadném pádu. Obličejem narazil na asfalt a vyrazil si zuby. Po dlouhém ošetřování byl převezen do nemocnice a musel se podrobit operaci. Obavy o vážnější zranění se nepotvrdily a zdálo se, že Štybarova účast na Vueltě pád neohrozí.

"Všechno zatím vypadá dobře, ale má potíže s příjmem potravy. A přestože se mu ty rány pěkně hojí, doktoři mají obavy, co by s tím udělal pot, do toho třeba slunce... Byl by to proto asi zbytečný risk, kdyby pak měla přijít nějaká komplikace. Raději se teď doléčí a pak se naplno vrhne do přípravy na mistrovství světa," přiblížil Štybar starší.

Lídrovi stáje Rigobertovi Uránovi tak budou dělat na třítýdenním závodu ve Španělsku společnost Tom Boonen, Tony Martin, Wout Poels, Nikolas Maes, Pieter Serry, Carlos Verona, Gianluca Brambilla a Slovák Martin Velits.

Trojnásobný mistr světa v cyklokrosu Štybar měl na Vueltě startovat potřetí v kariéře. V roce 2012 se rozkoukával po přesunu do silniční cyklistiky, loni už ale vyhrál sedmou etapu. Později však závod vzdal. Letos už přišel také o Tour de France, protože se do nominace týmu Omega Pharma-Quick Step nevešel.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika