Rubriky:

Cyklistika

Kreuzigerova stáj nevyloučila, že bude chtít po UCI odškodnění

6. června 2015 23:13 - Praha

Stáj Tinkoff-Saxo by mohla kvůli vleklé dopingové kauze Romana Kreuzigera vymáhat po Mezinárodní cyklistická unie (UCI) odškodnění. Český jezdec sice v pátek uvedl, že on sám to nemá v úmysl, generální manažer ruského týmu Stefano Feltrin ale tuto možnost připustil.

 

Michal Kamaryt, ČTK

UCI a Světová antidopingová agentura (WADA) náhle stáhly své odvolání ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu (CAS) v Lausanne, který měl ve středu projednávat případ údajných nesrovnalostí v Kreuzigerově biologickém pasu. Kvůli aféře český cyklista přišel mimo jiné loni o šanci obhajovat páté místo na Tour de France.

"Máme spoustu času si to projít, ale tahle možnost tady je," řekl Feltrin serveru Cyclingnews na dotaz o případné kompenzaci. "Kdybych já strávil tolik času a peněz tím, že bych se přes dva roky obhajoval...Nemůžu mluvit za Romana, ale tým zkoumá okolnosti. Uvidíme, jak se k tomu dál postaví UCI. Pokud řeknou, že je to uzavřené a je čas jít dál, tak to stačit nebude," prohlásil Feltrin. "UCI by měla podat jasné vysvětlení a říct, co z toho plyne, aby se něco takového příště neopakovalo," uvedl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika