Rubriky:

Cyklistika

Velká smůla pro Cancellaru. Po pádu utrpěl zlomeniny, Tour de France pro něj končí

6. července 2015 21:54 - Huy

Švýcarský cyklista Fabian Cancellara odstoupil z Tour de France, kterou jeden den vedl. Vyšetření ukázalo, že má po pondělním ošklivém pádu zlomené dva bederní obratle.

 

Eric Gaillard, Reuters

Cancellara, jenž před startem třetí etapy oznámil, že se jedná o jeho poslední Tour de France v kariéře, se asi 60 kilometrů před cílem zapletl do hromadného pádu. I když do cíle dorazil, musel nakonec ze slavného závodu odstoupit.

Cancellara přeletěl přes řídítka a skončil v příkopu. Čtyřiatřicetiletý závodník byl viditelně otřesený, ale zařadil se zpět do pelotonu. Pomohlo mu k tomu rozhodnutí ředitele Tour Christiana Prudhommea, který zastavil závod, aby mohli být zranění cyklisté ošetřeni a mohli se dotáhnout zpět.

Když se v čele pelotonu začalo zrychlovat, zraněný Cancellara nestačil a nabral ztrátu 11:43 minuty. Okamžitě odjel do nemocnice, kde vyšetření odhalilo následky pádu.

Obdobné zranění Cancellara utrpěl na březnovém závodě E3 Harelbeke, ale tentokrát se jedná o jiné obratle na druhé straně zad. "Je to pro mě neuvěřitelné zklamání. Očekával jsem, že dnes ubráním žlutý trikot, ne že si v osmdesátce lehnu na zem. Od začátku sezóny jsme měli spoustu pádů a zranění a konečně jsme měli skvělých 24 hodin, jenže teď se to otočilo zpátky ke smůle," litoval Švýcar.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika